top of page
Klinik Psikolog
IMG_2076rey.jpg

Reyan Kanyas Bencuya

Klinik Psikolog

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2004-2005 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Nöropsikoloji Laboratuarında Depresyon ve Korku arasındaki ilişkiyi ve Biyolojik Saat ile ilgili araştırmalarda görev almıştır.  Aynı yıllarda Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde uygulanan Wisconsin Kart Sıralama Testi’nin Türkiye Normlarını belirleme projesinde yer almıştır.

 

Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji alanındaki yüksek lisansını tamamlamıştır. Uzmanlık araştırması “Ebeveyn-çocuk ilişkisinin kardeşler arası ilişkiye yansımaları” üzerinedir. 2006-2008 yıllarında İstanbul Bilgi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi'nde,  Cerrahpaşa Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Birimi'nde ve PSİ Çocuk-Aile Danışmanlık Merkezi'nde staj kapsamında çalışmıştır.

 

2007-2016 yılları arasında Acıbadem Hastanesi bünyesinde klinik psikolog olarak çalışmıştır.  

 

 2007- 2015 yıllarında Günce Psikolojik Danışmanlık ve Grup Terapileri Merkezi’nde bireysel psikoterapi ve danışmanlık hizmetleri vermiştir.

2008-2011 yıllarında Avita Çalışan Destek A.Ş.’nin anlaşmalı psikologlarından biri olarak şirket çalışanlarına yüz-yüze psikoterapi ve danışmanlık desteği vermiştir.

 

2009-2017 yılları arasında Unilever A.Ş.’nin çalışanlarının hayat kalitelerini yükseltmeyi amaçlayan Lamplighters Projesi’nin psikolojik destek ayağını yürütmüştür. Yöneticiler ile uzun dönemli dinamik psikoterapi yürütürken, tüm çalışanlara aylık interaktif seminerler vermiştir. Fabrikalardaki çalışanlara yönelik çeşitli projeler geliştirip uygulamıştır.

 

2018 yılı itibari ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak klinik psikoloji yüksek lisans yetişkin alt dalı ögrencilerine klinik süpervizyon vermektedir.

 

2018 yılında Kanada'da, "College of Registered Psychotherapist of Ontario" tarafından Registered Therapist olarak kabul edilmiştir.

Şu an klinik çalışmalarına Akatlar’da  ve Akaretler’deki ofislerinde devam etmektedir. Gençlere ve yetişkinlere psikanalitik yönelimli psikoterapi uygulamaktadır.

 

bottom of page