top of page
Klinik Psikolog
FLM_2019_Daydream-and-Drunkeness_with-wa

ERGENLİK VE BEDEN ALGISI:

KİLOLARIN DUYGUSAL KÖKENLERİ

Günümüzün tüketim kültüründe gün geçtikçe vurgulanan görünüş, estetik, sunum gibi öğeler, bireysel yaşantılarımızı da oldukça etkilemektedir.

siblings sue kaplan.jpg

ÇATIŞMALI KARDEŞ İLİŞKİLERİ 

İnsanların kişiliklerinin şekillenmesinde, anne ve babaları ile olan ilişkilerinin yanında kardeşleriyle olan ilişkileri de önemli rol oynar.

SacredSmoke.jpg

“ZORLUKLARLA BAŞETMEK İÇİN SİGARA” YERİNE “SİGARA İLE BAŞETMEK”

Bunu istediğiniz gibi özelleştirin. Görüntüler, bağlantılar ve metin ekleyin veya koleksiyonunuzdan verilere bağlayın.

depression by kiki shouldice.jpg

YETİŞKİN VE ÇOCUKLARDA DEPRESYON: NORMAL BİR HÜZÜN MÜ YOKSA DEPRESYON MU?

Çoğumuzun hayatının çeşitli dönemlerinde depresif hissettiği olmuştur. İşimizdeki zorluklar, bir yakınımızın kaybı, ayrılıklar hep depresif duygular yaşamamıza neden olabilir.

green-and-purple-painting-with-blue-disc

ERGENLİK: YİNE YENİ BİR AYRILIK

Hayatlarımızın ilk varoluşu, aldığımız ilk nefes, ilk çığlık, ışığı belli belirsiz ilk sezişimiz... Doğanın mucizesi doğum, bir yandan da ilk travmamız.

8757_6_l.jpg

BUGÜNÜN İŞİ YARINA KALINCA: ERTELEME SENDROMU

Sınav haftası kapıya dayanmış, proje teslim tarihlerinin ardı arkası gelmezken; insanın içine karabasanlar çöker, eli ayağı dolanır, üzerine bir yorgunluk çöker ve kişi işin ucunu nereden tutup başlayacağını şaşırır, donar kalır.

teknoloji.jpg

GÜNÜMÜZDE ERGEN OLMAK:

GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİNİN ERGENLERİN HAYATINDAKİ YERİ

Ailenin güvenli sınırlarının ardına bir an evvel atılmak için sabırsızlanırken bir ileri bir geri adımlarla keşfe çıkılan 12-13’lü yaşlar ve ergenliğe merhaba…  10-15 yıl öncesinin favori gençlik dizisi Beverly Hills 90210, günümüzde “Kavak Yelleri”, gençlik heyecanları, flörtler, sınavlar, hayal kırıklıkları, umutlar ve kayıplar…

jill-kimura-abstract-breastfeeding-mothe

ANNENİN DEPRESYONU BEBEĞİ ETKİLER Mİ?

Bir bebek sahibi olmak şüphesiz hayatın en heyecan verici aşamalarından biridir. Çiftin birlikteliklerinin meyvesi olarak aileye yeni bir renk getirecek olan bebeği beklerken, anne adaylarının zihninde birçok soru canlanır.  

brain1.jpg

ERGENLİK: BAŞA BELA DAVRANIŞ PROBLEMLERİ Mİ, BEYİN GELİŞİMİNİN CİLVELERİ Mİ?

15 yıl öncesine kadar beynin, insan ömrünün ilk birkaç yılında gelişimini tamamlandığı düşünülürdü. Artık gelişen görüntüleme teknikleri sayesinde yaşayan beyinler hayatın çeşitli dönemlerinde  MRI tekniğiyle yakından incelenebiliyor.

bottom of page